مقالات کشاورزی2

یکشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ / نوشته شده در : کشاورزی

عبور از کشاورزی سنتی

کشاورزی مهمترین و زیربنایی‌ترین بخش اقتصادی هر جامعه است. با توجه به رشد جمعیت جهان و افزایش تقاضا برای محصولات کشاورزی، امروزه جامعه جهانی با بحران جدی غذا روبه‌رو است. همچنین مشکل کمبود آب کره زمین، دست‌وبال کشاورزان و مسئولان را برای تولید بیشتر و بی‌وقفه بسته است. کشاورزی سنتی هر چقدر هم برای اقتصاد یک کشور و خودکفایی آن مهم باشد، اما دیگر به سختی می‌تواند در عصری که موضوع آب اصلی‌ترین دغدغه‌ی کشاورزان محسوب می‌شود، به کار گرفته شود و کشاورزان کم کم مجبور به تغییر رویه هستند.

(بیشتر…)

یکشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ / نوشته شده در : کشاورزی

رویکرد اقتصادی نام­گذاری سال­‌های یک دهه اخیر از سوی مقام معظم رهبری، اهمیت استقلال اقتصادی را بیش از پیش نمایان کرده و توجه به این حوزه را به دلیل ارتباط آن با تأمین معیشت و سایر نیازهای جامعه افزایش داده است. در سالی که با عنوان جهش تولید و رفع موانع شکوفایی آن و همچنین معرفی دستاوردها و توانمندی­‌های این حوزه به منظور ارائه الگوهای موفق می­‌تواند در کلیه حوزه­‌ها به خصوص برای بخش کشاورزی که یکی از مهمترین حوزه­‌های اقتصادی محسوب می­‌شود (و تأمین امنیت غذایی و سلامت جامعه با کمیت و کیفیت تولیدات این بخش گره خورده است) موثر باشد.

(بیشتر…)

یکشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ / نوشته شده در : کشاورزی
کشاورزی

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس ضمن اشاره به رسالت سازمان در ورود علم به کشاورزی و مزرعه گفت: برای مهندسی کردن کشاورزی بایستی مهندسین کارورزیده و عملیاتی را در محیط‌های کشاورزی داشته باشیم و به همین منظور برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت‌محور و همکاری با بخش خصوصی این مهم را محقق می‌سازد.

(بیشتر…)

بالا